Společnost SOFIST, s. r. o. vznikla v roce 1998 z iniciativy lidí, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oblasti informačních systémů, zejména v oblasti bankovnictví (ČS, a.s., ČSST, a.s.) a pojišťovnictví (ING Finance penzijní fond, Penzijní fond České pojišťovny) a prostředí Internetu. Po dobu své krátké existence si firma získala důvěru mnoha silných společností, pro které se SOFIST stal straregickým partnerem.
   Hlavní činností firmy SOFIST, s. r. o. je poskytování konzultačních a analytických služeb. Jsme schopni analyzovat potřeby firmy, odhalit slabá místa a navrhnout efektivnější realizaci použitého informačního systému. Jedním z klientů v této oblasti je fa MEFISTO SOFTWARE, a. s., pro kterou realizujeme analýzu návrhu komplexního informačního systému podniku. Ve snaze maximálně zdokumentovat tento proces i samotný vývoj software jsme vypracovali metodologii práce, která je nevyhnutelným předpokladem pro splnění normy ISO 9001.
   Dále zabezpečujeme reklamní a propagační činnost, zejména na Internetu, a realizaci internetových řešení.
   Naše společnost poskytuje služby a konzultace v oblasti výpočetní a kancelářské techniky. Pro Vaši organizaci jsme schopni navrhnout optimální řešení počítačové sítě. Jsme schopni zajistit vaši konektivitu do sítě Internet, registrovat www domény, umístit i návrhnout WWW stránky firmy jednorazově či zabezpečit webmastering vašeho www serveru. Dle Vašich požadavků jsme schopni zabezpečit dodávku hardware.
   V roce 1999 společnost rozšířila svoji podnikatelskou činnost o oblast vydavatelství a nakladatelství. Na přelomu listopadu a prosince 1999 společnost vydala svou první publikaci fotograficko-faktografickou knihu Karla Gotta s názvem KAREL - V zrcadle doby / Im Spiegel der Zeit.
   Snažíme se především o individuální přístup k zákazníkům a věnování soustavné pozornosti jejich potřebám. Naší hlavní snahou je nalézt a udržet dlouhodobé spokojené zákazníky.